AKILLI TARIM ÇÖZÜMLERİ

Tarımda verimliliğini arttırırken girdi maliyetlerini aşağıya çekiyoruz.

Tarımsal sürdürülebilirlik için akıllı ve hassas tarım uygulamaları ön plana çıkmaya başladı.

Tarımda üretimin her safhası önemli. Bu zincirinin halkalarından bir tanesinde dahi meydana gelebilecek aksaklığa tahammülünüz olmadığını biliyoruz. Olası bir aksaklığın bir yıllık yatırıma ve emeğe mâl olabileceği düşünüldüğünde gerçekçi veriler ile hızlı şekilde karar mekanizmalarının çalıştırılması, üretim safhalarının etkili organize edilmesi ve uygun müdahalelerin doğru zamanda yapılabilmesi gerekiyor.

Artan küresel rekabet ortamı ve yetersiz kalmaya başlayan kaynaklar içerisinde tarımda yüksek teknolojinin kullanımı bir tercih olmanın ötesinde zorunluluk haline geldi.

Huma Akıllı Tarım Çözümleri içerisinde drone’lar iki farklı amaçlı kullanılıyor.

Uzaktan algılama ile tarlanıza ait tüm zirai verileri yüksek hassasiyette ve hızla topluyoruz ve akıllı algoritmalar ile analiz ediyoruz.

İlaçlama, tohum atma gibi özellikleri olan drone’larımız ile tarlanıza fiziki olarak müdahale edebiliyoruz.

Bu çalışmalar birbirinden bağımsız olarak yapılabileceği gibi en güçlü sonuçları bir arada uygulandığında veriyor.

VERİ TOPLAMA VE ANALİZ HİZMETLERİMİZ

Drone’lar, üzerlrindeki gelişmiş kamera ve sensör sistemleriyle yüksek detaya sahip verileri çok hızlı toplayarak gözümüzün görmediği farklı ışık bantlarını dahi kayıt altına alıyorlar. Daha sonra bilgi işlem merkezimizde analiz edilen bu verilerle tarlanızı çok farklı bir gözlükten bakarak değerlendirmenize imkan verecek raporlar üretiyoruz.

Ekim öncesinde başlayan, ürün toplanana kadar devam eden süreçlerinizde tarlanızdan topladığımız verileri analiz ederek size raporluyoruz. Verimliliğinizi arttıyor, girdi maliyetlerinizi azaltıyoruz .

Akıllı algoritmalar ve derin öğrenme teknikleri ile verileri ihtiyaçlarınız doğrultusunda anlamlandırıyoruz.

Arzu edilirse, meteorolojik verileri de entegre ederek erken uyarı sistemleri kurabiliyoruz.

İLAÇLAMA HİZMETLERİ

Drone’la ilaçlamayı doğru yapabilmek için hem tarımı iyi bilmek lazım hem de drone’ları. Bu yüzden bünyemizde bu çok farklı iki alandan uzmanları buluşturduk.

Türkiye’nin her yerine cevap verecek şekilde organize olduk. En gelişmiş ilaçlama drone’larını filomuza kattık. İlaçlama gereken tarlanın boyutu ve yapılacak işin sürekliliğine göre özel ve şeffaf bir fiyatlandırma politikası oluşturduk.

Drone’ların ilaçlama kabiliyeti ile tarlanıza girmenizin zor olduğu dönemlerde havadan destek vererek her zaman yanınızdayız.

Hemen bizimle iletişime geçin. Huma’nın Akıllı Tarım uzmanları, size hangi alanda nasıl faydalı olabileceğimizi tüm detayları ile aktarsın.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN