TİCARİ İHA PİLOTU SERTİFİKASI EĞİTİMLERİMİZ

İHA0 veya İHA1 kategorilerinde alacağınız Ticari İHA Pilotu Sertifikası, size İHA’nızı görüş alanınız içerisinde uçurma yetkisi verir. Bir uçuş kulesinden izin almadan “drone” uçurabilmenizi sağlayan bu sertifikalar sayesinde dünyanın en hızlı büyüyen meslek dallarından biri olan İHA pilotluğuna ilk adımınızı atmanızı sağlıyoruz.

HUMA AMADEMİ’nin Ticari İHA Pilotu Sertifikası eğitimlerine katılmak için önceden herhangi bir mühendislik bilgisine, “drone” veya uçuş tecrübesine sahip olmanıza gerek yoktur. HUMA’nın eğitimleri 12 yaş üstü herkese açıktır. Eğitimlerimiz herkesin kolaylıkla kendisini geliştirebileceği bir formattadır.

Teorik Eğitim

İlk bölümde sizlere havacılıktan “drone”ların mekanik ve elektronik sistemlerine kadar, detaylı teorik bilgiler verilmektedir. Teorik eğitimlerimiz, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müfredatına uygun şekilde düzenlenmiştir. Bu müfredatın ötesinde ticari “drone” kullanımı bilgileri ile desteklenmiştir.

Simülasyon Eğitimi

İkinci bölümde el-göz koordinasyonunuzu geliştirmek ve “drone”ları daha yakından tanımanıza imkân veren simülasyon çalışmaları yapılmaktadır. Evinizde nasıl simülasyon ile kendinizi geliştirebileceğinize dair ücretsiz veya düşük maliyetli çözümler tanıtılmaktadır.

Uçuş Pratiği

Üçüncü bölümde sahaya çıkarak birlikte “drone” uçuşları gerçekleştirilmektedir. Uçuş pratiği eğitimleri, güvenli alanlarda verilmektedir. Hava şartlarına göre açık ve kapalı spor sahaları tercih edilmektedir. Siz rahat “drone” uçurduğunuzu hissedene kadar gerekli destek verilmektedir.

İhtisas Eğitimleri

Son bölümümüzde ticari “drone” kullanımı ile ilgili geniş SHGM mevzuatı tartışılmakta ve ticari “drone” sektörü ile ilgili farklı kullanım alanları tanıtılmakta, sensörler, uzaktan algılama teknolojileri ve teknikleri anlatılmaktadır. Mevcut ve potansiyel yatırım ve kariyer fırsatları detayları ile paylaşılmaktadır.

BİTMEYEN EĞİTİM

Huma Akademi’de eğitim bizden aldığınız sertifika ve lisanslar ile bitmiyor; tam tersi bizim için yeni başlıyor. Eğitimlerimizi, siz ve Huma arasında uzun yıllar boyunca sürecek bir ilişkinin başlangıcı olarak görüyoruz. Düzenli olarak sizlerle paylaştığımız bültenlerde yeni eğitim içerikleri, mevzuatlardaki yenilikler ve en önemlisi eğitimlerimizin odağı olan ticari kullanım alanlarındaki fırsatları paylaşıyoruz. Huma’nın kuruluş misyonunun parçası olarak ülkemizde bu alanda acilen ihtiyaç duyulan insan kaynağının gelişmesi ve sizin de faydalanmanız için çalışıyoruz.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

COVID-19 önlemleri kapsamında yurt çapında tüm eğitim faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından durdurulmuştur.

Eğitime tekrar başlanması için izin verildiği noktada burada eğitim takvimimiz açıklanacaktır.

Aşağıdaki formu doldurup bize ulaşırsanız en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

İlginize teşekkür ederiz.

Huma'nın Kişisel Verilerin Gizliliği Koşullarını Kabul Ediyorum