SIKÇA SORULAN SORULAR

Huma Akademi Kimdir?

Huma, insansız araç teknolojileri ve otomasyon alanlarında faaliyette bulunan bir şirkettir. Bir taraftan teknolojiye yatırım yaparken diğer taraftan da aynı yatırımın insana yapılması gerektiğine inanan bir misyon ile çalışmaktadır. Bu yüzden oluşturduğu Huma Akademi çatısında teknoloji eğitimleri organize etmektedir.

Ticari İHA Pilotu eğitimini ve sertifikasını kimler verebilir?

Bu eğitimleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış yetkili kurumlar verebilir. Huma’nın SHGM yetki numarası TR-E-İHA-45’tir.

Neden Ticari İHA Pilotluğu eğitimi almam lazım?

İnsansız hava araçları (İHA’lar) yani drone’lar, çağımızın en önemli teknolojilerinden biri olarak kabul edilmektedir. 20. Yüzyılın sonunda yaşanan bilgisayar ve iletişim devriminde olduğu gibi, bu dönemde de bir insansız araç ve otomasyon devrimi yaşanacağı tartışılmaz bir gerçektir. Drone’lar da insansız araçlar içinde en hızlı ticari kullanım bulmuş olan kategoridir. Ticari İHA Pilot Eğitimi ve bunun sonucu elde edeceğiniz Ticari İHA Pilotu Sertifikası, size hemen yarın sabahtan itibaren yeni iş imkânlarının kapısını aralayacaktır. Drone’ların kullanıldığı sektörler ve size nasıl faydalı olabileceğini öğrenmek için yetkililerimiz ile hemen temasa geçin.

Huma Akademi’nin diğer İHA eğitimi veren kurumlardan farkı nedir?

Huma Akademi’nin verdiği eğitimlerin hedefi, sadece sizi bir “İHA ehliyeti” sahibi yapmak değildir. Amacımız, her yönüyle bu muhteşem teknolojiyi size aktarmak, teorik ve pratik bilgileri sizlerle paylaşarak size yeni ufuklar açmaktır. Bu yüzden Huma Akademi eğitimlerinin kapsamı sadece Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) müfredatı ile sınırlı kalmayıp detaylı şekilde İHA simülasyonu eğitimi, sahada uçuş eğitimi ve en güncel bilgilerle donatılmış şekilde ticari İHA kullanım alanları, iş imkânı yaratılan sektörler, yaklaşan 5G ve yapay zekâ gibi teknolojilerin sizin hayatınızda oluşturacağı etkiler, otonom uçuş teknikleri ve “uzaktan algılama” adı verilen ve İHA’ların bugün en fazla katma değer yarattığı alan olan ölçümleme işleri gibi çok geniş konuları kapsamaktadır.

Drone kullanmak için mutlaka SHGM onaylı bir kurumdan sertifika mı almam lazım?

Eğer İHA’nızı ticari amaçla kullanacaksanız, mutlaka SHGM onaylı bir kurumdan alacağınız eğitim ile sertifikanızı almanız gerekmektedir. Eğer İHA’nızı sadece hobi veya sportif amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız, SHGM sitesine giderek orada bir kayıt oluşturabilirsiniz. Ancak HUMA olarak biz İHA’ların size bir eğlence aracı olmaktan çok fazlasını sunabileceğimizi düşünüyoruz. Eğitimlerimizde hobinizi nasıl işe dönüştürebileceğini anlatıyoruz.

Eğitime katılabilmem için bir şart var mı? Yaş limiti nedir?

Eğitimlerimize katılabilmeniz için 12 yaş üzerinde olmanız yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir eğitim ön şartı kesinlikle yoktur. Herhangi bir İHA kullanım tecrübesi aranmamaktadır.

Drone’um yok. Eğitimlere katılabilir miyim?

Elbette. Hedefimiz size drone’u tanıtmak. Eğitimlerimizde kendi İHA’larımız kullanılmaktadır.

Eğitimlerinizde ne öğretiyorsunuz?

Eğitimlerimizin iki temel hedefi var. Bunlardan birincisi, SHGM’nin müfredatı kapsamında en geniş şekliyle bir drone’ları nasıl uçuracağınızı, işin havacılık, meteoroloji, teknik, bakım-onarım ve yasal yönleriyle bilmeniz. İkincisi ise, drone’ların ne işe yaradığı, size nasıl faydalı olacağı ve ticari olarak nasıl değerlendirebileceğinizle ilgili, gerek yatırımcı, gerek profesyonel bir çalışan olarak tüm imkânları sizlerle paylaşmak.

Ödeme seçeneklerim nelerdir?

Ödemenizi arzu ederseniz kurs günü kredi kartınızla veya doğrudan banka hesabımıza nakit olarak yapabilirsiniz. Derslere katılmadan önce bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Eğitim sürecinin tamamlanması için temin etmem gereklen belgeler nelerdir?

Eğitimlere gelirken sizden talep ettiğimiz belgeler:

– Kimliğinizin önlü-arkalı fotokopisi

– 1 adet vesikalık fotoğraf

– E-devletten alacağınız adli sicil belgesi

– E-devletten alacağınız ikametgâh (yerleşim yeri) belgesi

Bu evrakların haricinde bizden aldığınız sertifikayı SHGM nezdinde tescil ettirirken şu belgelere ihtiyacınız olacaktır:

– Kimliğinizin önlü-arkalı fotoğrafı

– Vesikalık fotoğrafınız (dijital)

– “B-sınıfı sürücü olur” uygunluğunda sağlık raporu.

Bana en yakın eğitiminiz nerede ve ne zaman?

Eğitimlerimizin takvimini aşağıya tıklayarak görebilirsiniz. HUMA olarak tüm Türkiye’ye erişmeye çalışıyoruz. İletişim formumuzu doldurmanız durumunda size biz de hızlıca geri dönüş yapabiliriz.

Eğitimlerde kullandığınız referans kitabınız ücretli mi?

Hayır, referans kitabımızı sadece kendi öğrencilerimiz değil herkes için hazırladık. Kitabı buradan indirebilisiniz.

Tüm sorularınız için lütfen bizimle aşağıdaki formu doldurarak 0 (533) 973 4862’den bizi arayarak veya sosyal medya uygulamaları üzerinden iletişime geçin.

Huma'nın Kişisel Verilerin Gizliliği Koşullarını Kabul Ediyorum